A Garni City Hotel Füssen óvárosában, csendes helyen található. A királyi várak kb. 1,5 kilométerre helyezkednek el. A műemléképületben található szálloda 2017-ben teljes felújításon esett át, modern berendezést kapott. A sétáló övezet mindössze 50 méterre található több üzlettel, étteremmel és kávézóval. Elhelyezkedésének köszönhetően a szálloda nem rendelkezik saját parkolóval, a vendégek a szomszédos (kb. 350 méter) parkolóházat használhatják (kb. 8 Eur/nap). A recepció reggel 8 és este 9 óra között tart nyitva. Reggelizni 07:30 és 10:00 óra között van lehetőség. A szobákban sat Tv, hajszárító, vízforraló, íróasztal és ruhásszekrény áll rendelkezésre. A fürdőszoba zuhanyzófülkés, piperecikkekkel felszerelt. A szobákban pótágy elhelyezésére nincs lehetőség. Az épületben nincs lift így az 1. és 2. emeleten elhelyezkedő szobák csak lépcsőn közelíthetők meg. A szálloda területén ingyenes Wifi elérés biztosított.
A Dél-Németországban, a Bajor-Alpok ölelésében fekvő Füssen Bajorország legromantikusabb városa. A Leech folyó mentén elhelyezkedő település pasztell színű homlokzataival, a macskaköves óvárosával önmagában is megér egy látogatást, de a város elsősorban a Neuschwanstein-kastély kapujaként szerzett magának hírnevet. Az óváros felett magasodó vár egykor az augsburgi püspök nyári rezidenciája volt. Ma a bajor festészet remekműveit állítják itt ki. A vár alatt található a St. Mangkirche, mely Bajoroszág legrégibb freskójával dicsekedhet. A 18. századi barokk stílusú templom Szent Magnus 750-es halálának helyszínén épült. Füssen az európai lantkészítés bölcsője, a 16. században itt alakult meg az első cég. A hangszerkészítés történetének egy múzeumot is szenteltek, melyet mindenképpen érdemes felkeresni. Világörökségi helyszín is megtalálható a területen, Füssentől alig 10 percre. A megkorbácsolt Megváltónak szentelt Wieskirche 1983-ban került fel a listára, ma Németország egyik legfontosabb zarándokhelye. A rokokó stílusú templom a 18. század közepén, csupán kilenc év alatt épült fel.
Füssenben járva érdemes ellátogatni a németek között rendkívül népszerű Forggensee-hez. A tó nyaranta nagyszerű üdülőhely, de az év további részében is gyönyörű háttere lehet egy gyalogos- vagy kerékpártúrának.
A Hohenschwangau kastélyt II. Lajos apja, II. Miksa király építtette, 1837-re készült el a neogótikus épület, mely 1855-ig további kiegészítéseket kapott. A kastély volt Miksa, Mária, a későbbi II. Lajos és I. Ottó bajor királyok nyári rezidenciája. A hercegek fiatalkoruk jelentős részét itt töltötték. A szüleik a főépületben, az ifjú hercegek pedig a melléképületben laktak. II. Lajos csillagos égbolttal díszített hálószobája adhatott ihletet a későbbi királynak látványos kastélya, a Neuschwanstein megépítéséhez, melynek köszönhetően kiérdemelte a Tündérkirály becenevet. Mária királyné a kastélyhoz tartozó területen egy alpasi kertet hozott létre, amelybe a legritkább Alpokból származó növényeket telepíttette be. 1864-ben, Miksa halála után II. Lajos elfoglalta a főépületben édesapja szobáját mely 1886-os haláláig egyik menedékhelyének számított. Lajost Luitpold király követte a trónon, nevéhez fűződik az épület villamosítása, illetve az elektromos lift beszerelése is. 1912-ben bekövetkezett halálától fogva az épület múzeumként működik.
A terület kétségtelenül legismertebb és legnépszerűbb látnivalója a Neuschwanstein kastély, melyet II. Lajos bajor király építtetett a 19. században Richard Wagner tiszteletére Christian Jank színházi díszlettervező tervei alapján. A zeneszerző iránti tisztelete jeléül a király a kastély némelyik termét Wagner darabjainak szereplőivel díszítette. A freskókon leggyakrabban feltűnő opera alakok a Lohengrin és a Hattyú lovag szereplői. A kastély szépsége megihlette a rajzfilmkészítőket, Disney ez alapján tervezte meg a Hamupipőkében látható épületet, illetve a Disneyland-ben található Csipkerózsika kastélyt is ez az épület inspirálta. A Pöllat-szakadék szikláján emelkedő kastélyhoz egy meredek, szűk kapun lehet eljutni. Az épületben a gótikus, a román, a bizánci és mór stíluselemek keverednek. Az öt emeleten elhelyezkedő szobákban faberakások, tölgyfa bútorok, márványoszlopok és hatalmas csillárok csodálhatók meg. II. Lajos, mint a modern találmányok patrónusa úttörőként vezette be a bajoroszági közéletbe az elektromosságot, így nem meglepő, hogy az ő kastélyai voltak az elsők, melyek elektromos ellátással is büszkélkedhettek. Emellett a lakók számára folyóvíz és központi fűtés is rendelkezésre állt, a mellékhelyiségekben pedig automata öblítőrendszerrel ellátott WC-k működtek. A sétatávolságra elhelyezkedő Mária-hídról (Marienbrücke) a kastély teljes pompájában megcsodálható. A 45 méter magasa vízesés felett húzódó híd 1866-ben épült. A kastélyba a helyszínen korlátozott számba lehet belépőjegyet venni, illetve a hivatalos weboldalon elővételben is lehetőség van jegyvásárlásra.
II. Lajos nagy hódolója volt XIV. Lajosnak, a Napkirálynak ezért többször is járt Versaillesben végül elhatározta, hogy maga is épít egy hasonló kastélyt. A Füssentől kb. 45 km-re található Linderhof kastély az egyetlen olyan építmény, melynek munkálatai teljesen befejeződtek a király korai és rejtélyes haláláig. Valószínűleg ennek köszönhető, hogy ez volt a király legkedvesebb építménye. A munkálatok 1870-ben kezdődtek és 1878-ban, mindössze nyolc év alatt el is készült. Közvetlenül a bejárat után található az épület legnagyobb terme, az előcsarnok, melyben XIV. Lajos lovasszobrát vörös márványoszlopok ölelik körül. A szobor felett olvasható a Bourbonok jelmondat: Nec Pluribus Impar, azaz Mindenek felett álló. A Versailles-i kastély elemei az épület legnagyobb részében fellelhetők, a zeneszoba, a fogadószoba és a királyi hálószoba márványszobraival, az antik mitológiai témájú freskóival és a 108 gyertyával ellátott kristálycsillárja mind-mind a francia stílus előtti tisztelgés jele. A hálószoba mellett található öltöző falai a 18. századi francia udvari életet ábrázolják, melynek láttán már minden látogató számára egyértelmű az összecsengés. A kastély előtti kert szintén Versailles-i mintára került kialakításra. Középen egy aranyozott szobor található egy medence közepén, melyből 30 méter magasan kilövő vízsugarak ejtik ámulatba az arra járókat.